Informacja o plikach Cookie

W celu zapewnienia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach naszej witryny stosujemy pliki Cookies.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików Cookie oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Rozumiem, akceptuję  Chcę się dowiedzieć więcej

Tarcza Szkoła Podstawowa
im. Karola Wojtyły
w Radlinie

Odwiedziny

Dziś: 489
Wszystkie: 829953559

Święto Komisji Edukacji Narodowej

CZTERNASTEGO PAŹDZIERNIKA .......
 


Nauczyciel ma swój dzień…”czyli Dzień Edukacji Narodowej

"Chociaż trzeba mieć cierpliwość jak aniołow sto,
by z uśmiechem przekazywać tyle wiedzy,
nauczyciel to potrafi bez wyjątku, aż do piątku,
no a za to od nas szóstka się należy!"

Każdego roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie przygotowują uroczyste występy, aby w ten sposób podziękować swoim nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły za ich codzienną pracę.

W tym roku uroczysta akademia z okazji tego święta miała miejsce w naszej szkole w piątek, 13 października. Uczniowie klas II i V pod opieką wychowawczyń, Agnieszki Luśni i Izabeli Stępień przygotowali niezwykłe widowisko.

Najpierw kilka wierszy i piosenka dla wprowadzenia tematyki spotkania. Były podziękowania i życzenia dla nauczycieli. Potem czworo kucharzy przedstawiło humorystyczny przepis na idealnego ucznia. Kolejnym, chyba najbardziej emocjonującym i zaskakującym, punktem uroczystości była „Gala oskarowo-jabłkowa”, w trakcie której wszyscy pracownicy szkoły odbierali imienne dyplomy za szczególne osiągnięcia w różnych kategoriach. Cała akcja przebiegała w akompaniamencie prawdziwych fanfar oraz głośnych oklasków publiczności. Na twarzach wszystkich nominowanych było widać zadowolenie oraz nierzadko duże zaskoczenie.

Na koniec występu nie zabrakło typowo polskiego akcentu. Uczniowie klasy V podziękowali śpiewająco widzom za aktywny udział w akademii wykonując piosenkę na melodię znanego utworu „Krakowiaczek jeden”. Nie zabrakło także słodkiego akcentu. Przedstawicielki Rady Rodziców złożyły na ręce dyrektora szkoły, pana Krzysztofa Kołtuna życzenia oraz przepyszny tort dla wszystkich pracowników szkoły.

Wiele życzeń i ciepłych słów w kierunku nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły padło tego dnia z ust naszych uczniów oraz ich rodziców. Wszyscy razem bardzo za to dziękujemy!

Obejrzyj galerię zdjęć.