Informacja o plikach Cookie

W celu zapewnienia Państwu usług na najwyższym poziomie, w ramach naszej witryny stosujemy pliki Cookies.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików Cookie oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Rozumiem, akceptuję  Chcę się dowiedzieć więcej

Tarcza Szkoła Podstawowa
im. Karola Wojtyły
w Radlinie

Odwiedziny

Dziś: 508
Wszystkie: 829989621

Ślubuję być dobrym uczniem i Polakiem!

Pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły


 

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

26 X 2017r. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radlinie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na wstępie dyr. szkoły Krzysztof Kołtun przywitał zaproszonych gości: przewodniczącą Rady Rodziców- p. Katarzynę Herbuś, przewodniczącego Rady Gminy Górno- p. Janusza Bednarza, starszego kustosza Biblioteki Publicznej w Radlinie- p. Jolantę Krzysiek, pielęgniarkę szkolną- p. Marzenę Rzędowską, lekarza pediatrę- p. Bogusławę Bobrowską oraz nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników obsługi, a następnie wygłosił krótkie przemówienie.

Pierwszakom życzył wytrwałości i wielu sukcesów w nauce, a rodzicom dziękował za powierzenie swoich pociech pod opiekę pedagogów naszej szkoły.

Słowami wiersza Czesława Janczarskiego „Witaj, pierwsza klaso” uczennice klasy czwartej serdecznie i ciepło powitały pierwszaków i oznajmiły, że zostaną włączone do społeczności szkolnej.

Uczniowie klasy pierwszej pod opieką wychowawcy p. Joanny Hińczy zaprezentowały swoje umiejętności w bogatym programie artystycznym. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce szkolnej i patriotycznej. Ciekawym punktem programu była inscenizacja piosenki angielskiej przygotowana przez p. Izabelę Stępień.

Mimo stresu związanego z występem publicznym dzieci znakomicie poradziły sobie z rolami i potwierdziły, że są przygotowane do roli ucznia. Publiczność nagrodziła pierwszaków gromkimi brawami, a rodzice byli dumni, że ich pociechy doskonale wywiązały się z powierzonych zadań.        

Po części artystycznej nadszedł najważniejszy dla pierwszaków moment – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego pretendenci do miana uczniów z powagą powtarzali słowa roty: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”. Dyrektor szkoły p. Krzysztof Kołtun symbolicznym ołówkiem pasował każdego pierwszaka na ucznia.

Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawca wręczył dzieciom dyplomy pasowania na ucznia, a rodzice przygotowali niezwykłe medale, na których uwiecznione słowa patrona naszej szkoły: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali” będą im przypominały o sumiennej nauce.

Miłym akcentem uroczystości było obdarowanie pierwszaków upominkami przez zaproszonych gości.

Z okazji ślubowania rodzice pierwszaków ufundowali dar dla szkoły. Na ręce dyrektora szkoły przekazali toner do drukarki w klasopracowni edukacji wczesnoszkolnej.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się do sali na słodki poczęstunek.

To był wyjątkowy dzień dla pierwszaków i z pewnością na długo pozostanie im w pamięci.

J.H.

Obejrzyj galerię zdjęć.

  Obejrzyj galerię zdjęć.